Zahájení krajské souteže stolního tenisu
07.10.2009

Na úvod sezóny nám los přisoudil za soupeře tým Slavkov C.
Hráči Slavkova přijeli v očekávané sestavě Frimmér Ján, Daněk Zdeněk. st. , Pacola Zdeněk , Koštál Milan. Za domácí nastoupili Horák Filip, Šebeček Marek, Šebeček Antonín. a Vojáček Jaromír.
Hlavním cílem utkání bylo se dobře rozehrát a připravit na těžší soupeře, kteří zcela určitě přijdou. Již od začátku utkání bylo patrné, že konečný výsledek bude pouze otázkou skóre.

Po lehce zvládnutých čtyřhrách, kdy dvojice Horák - Vojáček a bratři Šebečkové porazili své soupeře Frimmér-Košťál, Pacola-Daněk jasně 3:0, se tým vezl na vítězné vlně i v úvodním kole dvouher. Za zmínku stojí především zápas mezi Markem Šebečkem a Košťálem. Mara v úvodním setu prohrával již 1:9, ale pak svou houževnatostí a tradiční běhavostí set ,,urval“ pro sebe. Tento okamžik byl klíčový pro celý zápas. Nutno ale také podotknout, že k zmíněnému obratu Marovi také výrazně pomohla psychická labilnost soupeře, která se projevila především v koncovce setu.

Filip a Tonda své zápasy zvládli bez problémů a s přehledem soupeře porazili. Mira svůj zápas i přes několik neproměněných mečbolů (v průběhu utkání zdaleka ne prvních) dotáhl také do vítězného konce. Po prvním kole dvouher zcela očekávaný stav 6:0 pro domácí.

Ve druhém kole dvouher otničtí hráči své zápasy také zvládli. V tomto kole je důležité zmínit zápas Vojáček-Frimmer. Mira vedl 2:1 na sety a 10/7 a měl tak 3 mečboly. Ty mu nakonec nestačily na vítězství v setu a prohrál 15/17. Asi se zalekl vítězství, nyní už podruhé. Rozhodnout tak musel 5. set. Po koncentrovaném výkonu Mira rychle vedl 7/0 a zdálo se, že poklidně dokráčí k vítězství. Chyba lávky, opět na něj padla ,,deka“, a tak byl nakonec rád, že pátý set vyhrál 11/7. Stav 10:0 pro otnické hráče.

Třetí kolo přineslo ,, překvapení“ v podobě první prohry domácího hráče. ,,Zasloužil“ se o to Mara s hráčem Pacolou, když prohrál i přes několik setbolů v průběhu zápasu 1:3 na sety. Soupeř si tak připsal 1. bod. Ostatní domácí hráči svoje zápasy bez problémů vyhráli. Stav 13:1.

V posledním kole šlo jen o to, zda-li ,,Černý Petr“ zůstane v rukou Mary nebo ho napodobí nějaký další domáčí hráč. Zřejmě k ,,úctě“ ke staršímu spoluhráči prohrál jen Mira, a to 1:3 s hráčem Daňkem. Mara porazil v posledním zápase utkání urputně bránícího Frimmera a završil tak celkové skóre utkání na zcela jednoznačných 16/2 pro Otnice.

Body: Domácí: Horák F. 4/4, Šebeček A. 4/4, Šebeček M. 3/4, Vojáček J. 3/4, 2 čtyřhry
Hosté : Daněk Z. st. 1/4, Pacola 1/4 , Frimmér J. 0/4, Košťál M. 0/4

Perličky:

Náš nejlepší hráč minulé sezóny Filip Horák se při svých zápasech většinou nudil. Hrál tak na 40 %, přesto to stačilo na pohodová vítězství. S ostatními soupeři, kteří budou zcela určitě ,,jiná káva“ , si snad konečně i zahraje stolní tenis.

Mara Šebeček nyní vyjímečně neměl potřebu kopnout do nějakého objektu v tělocvičně, jak je jeho pravidelným zvykem. V průběhu sezóny nás jistě ,,nezklame“, neboť s těžšími soupeři bude mít příležitostí určitě dost.