Výroční zpráva TO Otnice 2010
13.08.2011

Vážení členové Sokola, je tomu již 9 let co byl v rámci tělovýchovné jednoty založen v Otnicích oddíl tenisu. Náš oddíl je účastníkem soutěže: Přeboru smíšených družstev, který probíhá v okolí Brna od jara do podzimu. Soutěž má 9 stálých účastníků, jsou to družstva Velešovic, Nesovic, Telnice, Křenovic, Mokré a brněnských Vinohradů. Jednotlivá utkání se stávají z 3 zápasů singlu můžu, 1 zápasu singlu žen a závěrečné čtyřhry. Hrací systém je jednokoloví, čili domácí oddíl dokáže skvěle využít našeho umělého povrchu, proti ortodoxním antukářům, pokut ovšem nezaprší, že ! Obecně se všechny ostatní oddíly vyjadřují k našemu sportovnímu areálu a tenisovému prostředí s pochvalou až na poničené ploty od fotbalového a nohejbalového míče.
V uplynulé sezóně první mužstvo jmenovitě, Salajka Jaroslav ml., Šebeček Marek, Šebesta Karel, Bubla Jaroslav st. a Menoušková Karolína, mělo vyníkající jarní část soutěže, a hlavně proto tedy hrálo až do posledního podzimního utkání ve Velešovicích o medaile, avšak po drtivé porážce 5:0 nakonec obsadilo nepopulární 4. místo. Na výroční besedě u vítěze celého ročníku ve Velešovicích, ředitel soutěže pan Jiří Žemla vyhlásil družstvo Otnic A za nejvíce fair-play team !!! (to nás moc těší) !!!
Od loňské sezóny byl oddíl rozšířen o B mužstvo, které tvoří kapitán Marian Špunar, Šebeček Antonín, Horák Filip, Špunar Michael a Špunarová Martina. Na kurtech podávali celou sezónu slušné výkony, poctivě 2x týdně trénovali, přesto vinnou 3 naprosto zbytečných skrečů, docílili toho, že se umístili na posledním 9 místě! (to nás moc netěší)!!!
Po dohodě s vedením soutěže a všemi zástupci jednotlivých oddílů jsou všechny aktuální výsledky, tabulky a fotografie ze soutěže a našich turnajů po vzájemné kooperaci a předávání informací el. formou uveřejňovány na webu našeho sokola. Což hodnotíme velice pozitivně, důkazem je velká návštěvnost těchto stránek v období konání této soutěže.
Již každoročně pořádají otničtí tenisté poslední víkend v srpnu tradiční tenisový turnaj čtyřher neregistrovaných hráčů bez rozdílu věku a pohlaví na zakončení sezóny. Loňský 7. ročník se nesl ve znamení obav z deštivého počasí, protože našim kurtům stačí opravdu málo a rázem se stanou nezpůsobilé ke hře a ohrožují zdraví hráčů. Na turnaj se přihlásilo 25 dvojic ze širokého okolí, nakonec se zúčastnilo 16 vyrovnaných párů.
Po krátké prezentaci a výkladu pravidel, byly jednotlivé dvojice hráčů rozlosovány do čtyř skupin, ve kterých byly nasazeny vždy dva páry. Favoritem skupiny A byl dvojnásobný vítěz otnického turnaje pan inženýr Jaroslav Bubla st., který po loňském fiasku, kdy skonči pouze na druhém místě, vyměnil svého spoluhráče a mužstvo posílil z vlastních řad a to panem Jaroslavem Bublou ml. Nasazená dvojce skupiny B byli loňští vítězové z Velešovic Doležel Zdenek – Mráz Igor a posledním favoritem byli domácí pořadatelé, dlouhodobí spoluhráči Salajka Jaroslav ml. a Šebeček Marek.
V celém turnaji nedošlo k žádnému překvapení, favorité své role zvládli a po zásluze obsadili medailové pozice. Bublovi brali zlato, Velešovice stříbro a stárnoucí pořadatelé bronz.
Poděkování patří zúčastněným sportovcům, naprosto precizním pořadatelům, sponzorovi panu Karlu Šebestovi bez kterého by turnaj asi tak hladce neproběhl a paní Leoně Levákové, která zajistila občerstvení.
Na závěr přejeme všem oddílům TJ co nejúspěšnější nadcházející sezónu a všem co se v Sokole angažují pevné nervy.

za TO Otnice Salajka Jaroslav ml.